Autorzy swoimi dziełami mogą wzbudzać w czytelnikach różne uczucia. Od bardziej skrajnych takich, jak wzruszenie czy łzy aż do śmiechu. Jednym z autorów, którzy umieją pisać emocjonalne dzieła jest W. Bruce Cameron, który stworzył serie “Był sobie pies”. Cykl ten opowiada o różnych wcieleniach jednego psa, który wraz z nowymi narodzinami zastaje nowe miejsce oraz nowych właścicieli. Cameron napisał już ostatnią książkę z tej serii o tytule: “O psie, który dał słowo” (https://www.taniaksiazka.pl/o-psie-ktory-dal-slowo-w-bruce-cameron-p-1487809.html). Co czeka na czytelnika w nowej powieści?

Pieskie życie oczami W. Bruce’a Cameron

Pieskie życie to zwrot, który raczej nie kojarzy się zbyt dobrze. Autor powieści co prawda nie walczy z tym schematem, ale stara się pokazać życie czworonożnych zwierzaków z zupełnie nowej perspektywy. “O psie, który dał słowo” to pozycja, wraz z którą nie tylko pojawia się po raz kolejny ukochany pies Bailey, ale także autor przychodzi z nowymi pomysłami na pokazanie czytelnikom jak świat oraz ludzie są odbierane przez czworonogi oraz jak piękną relację można nawiązać ze zwierzęciem jeśli się tego chce.

Fabuła książki autora W. Bruce Cameron przedstawia powrót Bailey’a na świat w formie szczeniaka, który znajduje się w nowej rodzinie. Czeka tam na niego chłopiec, któremu będzie pomagał w codziennym życiu. Porusza się on na wózku inwalidzkim co nie zmienia jednak jego ambicji oraz chęci do życia. Na miejscu znajduje się również suczka Lacey, która będzie pomagać psu znajdującemu się w nowej sytuacji. “O psie, który dał słowo” to historia, w której dobrze już znany pies Bailey pojawi się po raz kolejny, ale bez swoich starych wspomnień.

“O psie, który dał słowo”, czyli ile pies może mieć żyć?

Seria “Był sobie pies” opowiada o jednym czworonogu, który przeżywa kilka żyć w różnych wcieleniach, na których wybór nie ma jednak wpływu. Są one zupełnie losowe. Raz może być Golden Retriver’em, kolejnym razem czarnym labradorem. Bailey to imię, które zostało nadane psu przez Ethana- ośmioletniego chłopca, który nie tylko był właścicielem psa, był on również jego najlepszym przyjacielem. Historia między Ethanem, a Bailey’em najlepiej pokazuje, że zwierzak może być niezastąpionym towarzyszem nawet na całe życie.

W. Bruce Cameron tworząc książkę zaczerpnął również inspirację ze swojego życia i relacji ze swoim pierwszym psem. Autor nie tylko opisuje pewne wydarzenia, ale także dzieli się swoim poglądem na życie zwierzaków. Wnikliwa analiza swojego własnego psa pozwoliła mu nieco bardziej zgłębić się w ten pozornie niedostępny świat.