Autor W. Bruce Taylor jest znany szczególnie ze swojej serii “Był sobie pies”. Jest to cykl książek, w których została przedstawiona historia psa przeżywającego kolejne życia. Sam autor stanął przed zadaniem wyobrażenia sobie jak może wyglądać życie z perspektywy czworonoga. Zadanie to jednak wyszło autorowi nie najgorzej, gdyż ilość fanów jego twórczości na całym świecie jest wcale nie mała. Co zapewne stanowi wielkie wyróżnienie dla Cameron’a, który podobnie jak większość pisarzy pewnie wcale nie oczekiwał sławy. Ostatnią częścią kończącą cykl jest powieść o tytule: “O psie, który dał słowo“.

“Był sobie pies” od W. Bruce Cameron’a

Amerykański pisarz jak nie trudno się domyślić sam uwielbia psy, bez względu na rasę. Swojego pierwszego czworonoga dostał w wieku 8 lat, podobnie z resztą jak Ethan, którego poznamy w serii. Autor na przestrzeni wielu lat swojego życia mógł bacznie obserwować psy. Ich zwyczaje, sposób zachowania się, również w stosunku do człowieka. W. Bruce Cameron połączył ciekawą historię, którą śledzi się ze szczerym zainteresowaniem, z atrakcyjnym dla czytelnika stylem pisania. “O psie, który dał słowo” jest pozycją, która umili każdemu czytelnikowi nie jedno popołudnie. Pies Bailey zostaje jeszcze raz zesłany na Ziemię, żeby poznać cel swojego istnienia, a w tym będzie pomagała mu Lacey- pies, który mieszkał już wcześniej wraz z Brucem, który jest chłopcem potrzebującym pomocy w codziennym życiu.

Kim jest autor W. Bruce Cameron?

William Bruce Cameron jest pisarzem, którego twórczość nie ogranicza się tylko do książek. Zajmował się on także pisaniem dla “Midweek” oraz wielu innych gazet. Jest on autorem bestsellera “Był sobie pies”, która była na szczycie listy bestsellerów przez niemalże rekordowe 19 tygodni. Serię kończy książka “O psie, który dał słowo“. Nie jeden pisarz mógłby pozazdrościć takiego wyniku. Co więcej, Cameron jest autorem innych znanych powieści takich, jak: “Jak zreformować mężczyznę” oraz “Jak wytrzymać z nastolatką”. Jego dzieła zostały wyróżnione takimi nagrodami jak The Robert Benchley Society Award oraz The National Society of Newspaper Columnists Award. Autor swoje wykształcenie kończył na Uniwersytecie Westminister, a jego debiutancka książka została wydana w 2001 roku. Fani twórczości autora cenią go za kunszt pisarski oraz zbliżenie się do świata psów, dzięki czemu ich właściciele czytający książkę mogą bardziej swoich przyjaciół docenić.